Laurentsiuse Selts

German English es fi French it ru sv

Uudised

(VARASEMATE AASTATE UUDISTE ARHIIV ON KÄESOLEVA LEHE LÕPUS!)
 
19.01.21
Lehelugu oli ilmumas
08. jaanuaril käis Kuusalu pastoraadis möödunud aasta lõpuks tehtuga tutvumas "Harju Elu" ajakirjanik A. Viivik. Nagu 08. jaanuaril mulje jäi, niisugune lehelugu ka sündis. Taaskasutusest pastoraadi taastamisel on loos tõesti juttu.
 
08.01.21
Lehelugu on ilmumas
08. jaanuaril käis Kuusalu pastoraadis möödunud aasta lõpuks tehtuga tutvumas "Harju Elu" ajakirjanik A. Viivik. Kohal olid ka töid teostanud firma Similar OÜ esindajad. Üheskoos vaadati maja keldrist tagaõueni üle ja jagati seletusi. Ajakirjanikule tundus huvi pakkuvat eriti see, et ehitamise ja taastamise käigus olid meistrimehed suutnud kasutusele võtta päris palju originaalmaterjali. Selle asemel et osta näiteks uusi palke laetaladeks ja laudist lakke, õnnestus paljutki "päästa" põlengu järgselt ladustatud virnadest. Taaskasutusse on võetud ka uksi, aknaklaasi, nagisid ja muid detaile. Seega on hoone paljuski nagu uus, aga ikka vana ja ehedat on ka.  
 
05.01.21
Mis saab lauritsapäeval?
Kuusalu kihelkonna ajaloolise iga-aastase pidupäeva lauritsapäeva kava koostamisega ja ürituste koordineerimisega on aastaid tegelenud Veljo Tormise Kultuuriselts. Juba uue aasta esimesel esmaspäeval võttis selle seltsi esinaine meie seltsi esimehega ühendust ja uuris, mis Laurentsiuse Seltsil selle aasta 10. augustil kavas. Peame arutama. Tundub olema kindel, et vähemalt Eduard Ahrensi konverents, järjekorras juba kaheksas, peaks küll toimuma. Olgu siis reaalis või virtuaalis. 
 
03.01.21
Otsitakse vadereid
Maa-amet kaardistas vana aasta lõpus Eesti kohalike omavalitsuste territooriumi kõrgeimad tipud ning tähistas nad kaardirakenduses pühade puhul päkapikumütsidega. Kui Lõuna-Eesti kohalikes omavalitsustes on kõrgeimad tipud üle 200-meetrised, siis rannikul ja saartel võib kohaliku omavalitsuse kõrgeim tipp jääda vahemikku 10-14 meetrit üle Amsterdami nulli. Meie kihelkonna Loksa linna kõrgeim punkt ongi 12,1 meetrine. Kuusalu valla kõrgeim tipp Pikajalamägi aga sellest pea kümme korda kõrgem. Kui mõnel tipul veel nime pole, saab igaüks kohalikule omavalitsusele või kohanimenõukogule teha nime määramise ettepaneku, et nimi seejärel ka Maa-ameti kohanimeregistrisse ja kaartidele jõuaks. Kuna Loksa linna tipp ongi nimeta, siis oleks moraalne õigus sellele nime pakkuda Rohuaia 2 kinnistu rahval, kelle maa peal see punkt asub. 
 
 

Alammenüü

Powered by CMSimple| Template: ge-webdesign.de| html| css| Login