Arhiiv 2021

German English es fi French it ru sv

Uudised

Varasemate aastate arhiiv on käesoleva lehe lõpus!
 
 
26.01.2023
Kuusalu valla tähtis üritus
Eduard Ahrensi konverentside peamine rahaline toetaja on olnud Kuusalu vald. Täna võttis vallavalitsus vastu otsuse toetada ka Eduard Ahrensi X konverentsi. Otsuse põhjendusena on öeldud, et "...tegemist on Kuusalu valla tähtsa kultuuripärandit hoidva üritusega". Laurentsiuse Selts tahab teha omalt poolt kõik, et see hinnang ikka ja jälle kinnitust leiaks. Üle Eesti on aga Ahrensi konverentsid tuntud isegi mitte niivõrd meie seltsi, kui Kuusalu valla "maamärgina." Laurentsiuse Selts tänab Kuusalu vallavalitsust toetuse eest!
 
26.01.2023
Valimisdebatt Kolgakülas
Kolgaküla Selts ja Veljo Tormise Kultuuriselts korraldasid 26. jaanuaril Kolgaküla rahvamajas Riigikogusse kandideerivate erakondade Ida-Harjumaa valimisdebati. Samasugust debatti on varasemate Riigikogu valimiste eel Kolgakülas korraldatud juba kaks korda.
Kohal olid kaheksa parlamenti pürgiva erakonna esindajad. Oli poliitikas pikalt viibinuid ja sinna esmakordselt pürgijaid - nii erakondade kui kandidaatide poolest. Debatt kujunes tõesti debatiks. Esinemistes oli pea kõiki ühendavat ja teravalt eristavat. Seega - valida on!
(Debateerijad Kolgakülas. Foto: S. Valdmaa)
 
25.01.2023
Et eelolev üritus saaks võimalikult hea 
Emakeele Selts on olnud mitmete varasemate Eduard Ahrensi konverentside korraldamisel Laurentsiuse Seltsi hea partner. Ka eeloleva kümnenda konverentsi ettevalmistamisel tehakse koostööd. 25. jaanuaril toimus Emakeele Seltsis Tallinnas kahe seltsi esindajate arupidamine, et tulemus saaks võimalikult hea.
 
24.01.2023
Kümnes konverents tulekul!
Järgmise Eduard Ahrensi konverentsi ettevalmistused käivad juba mõnda aega. 2023. aastal täitub 220 aastat tema sünnist ja tänavuse konverentsi järjekorranumber on kümme. Kuna see on kokku juubelihõnguline, siis otsustati konverents korraldada seekord mitte lauritsapäeval ja Kuusalus, vaid ajaliselt Ahrensi sünnipäeva paiku, mis oli 03. aprillil, ja tema sünnikoha läheduses Toompeal. Nii valiti X Eduard Ahrensi konverentsi toimumisajaks laupäev 15. aprill 2023 ning toimumiskohaks Teaduste Akadeemia saal. Konverents on lisaks rahvusvaheline. Huvilised võivad selle kalendrisse märkida ja registreerumiskutset jälgima hakata. 
 
10.01.2023
Taas laulupeole minek
Kuusalust on olnud osavõtjaid kõikidest ülemaalistest laulu- ja tantsupidudest. Seda 1869. aasta esimesest üldlaulupeost alates.
10. jaanuari Terevisiooni saates esines Kuusalu Keskkooli noorte segakoor Taavi Esko juhatusel. Nemad on üks siitkandi kollektiive, kes esinevad tänavu 30. juunist kuni 2. juulini toimuval XIII noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa". 
(ERR kuvatõmmis)
 
09.01.2023
Aasta algab autasustamiste ja austamistega
Kuusalu vallas on tavaks alustada uut aastat möödunud aastal oma tegevusega silma paistnutele tähelepanu pööramisega. Neid silmapaismisi võib olla mitut moodi. Üheks traditsiooniks on eelmise aasta jooksul meie valla elanikeks registreerunute autasustamine. 09. jaanuaril loositigi detsembris Kuusalu valda registreerunud 35 elaniku vahel välja 2x500 euro suurust auhinda. Muid auhindu jagus veel kahekümnele vallakodanikule.
Traditsiooniline on ka aasta alguse valla tänukontsert, mis korraldatakse kõikidele ja mis seekord toimub 20. jaanuaril kell 18 Kuusalu rahvamajas. Seal kuulutatakse välja ka Kuusalu valla 2022. aasta kõige silmapaistvamad tegijad ja teod. Ühe kategooria preemia saaja valitakse tänavu välja rahvahääletusel. Kes on selle preemia nominendid, saab näha aadressil https://connect.ee/uuring/471793378/.
Olgu öeldud, et nominentide hulgas on ka Laurentsiuse Seltsiga üht- või teistmoodi koostööd teinuid. Head hääletamist!
 
 
 

Alammenüü

Powered by CMSimple| Template: ge-webdesign.de| html| css| Login